Zimní výprava za netopýry

 Cíl akce?

Seznámit se s tímto zajímavým živočichem, jeho ochranou. Navštívit zajímavé a krásné historické podzemí. Zúčastníme se zároveň zimního sčítání netopýrů, které každoročně provádějí členové ČSS z klubu Orcus Bohumín. Splněno!

Jak to probíhalo?

Sešli jsme se u klubovny v Místku, vyjeli auty, občas se trošku vzájemně ztratili, nakonec jsme se ale všichni (skauti i jeskyňáři) šťastně sešli v Klokočově, a vyrazilido zasněžených luk hledat netopýry. Nebylo to tak složité, těžší bylo chovat se nenápadně 😉 Nicméně, i to se povedlo a my mohli procházet stará důlní díla, obdivovat práci našich předků, zkoumat různé druhy netopýrů a zkusit si představit, jaký mají život…. A dokonce jsme viděli i pár krápníků…

Kolem druhé hodiny už jsme byli mokří a zmrzlí až dost, takže jsme vyrazili k autům a suchým věcem. A protože jsme měli ještě chvilku času, zajeli jsme se podívat na to, jak vypadá krajina, kde se dříve těžila břidlice…

A pak už nás čekalo jen poslední překvapení – bobová dráha… Toto nečekané zakončení naší výpravy bylo dětmi přijato opravdu s nadšením. Snad jen díky tomu tam neumrzly ani po dvou jízdách 🙂

Domů jsme pak odjížděli unavení, ale spokojení a plní zážitků z celého dne.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *