Poděkování

Chtěli bychom Vám moc poděkovat za Vaši podporu – bez ní bychom nemohli s dětmi zažít tolik báječných zážitků, rozvíjet se a pomáhat tvořit svět lepší. Jmenovitě děkujeme:

MORAVSKOSLEZSKÉMU KRAJI

V r. 2023 přispěl na částečnou úhradu provozních nákladů v klubovně Sviadnov (energie, revizi zařízení, světlo se senzorem), novou střešní plachtu na jeden párty stan, skládací sety lavic a stolů, AKU řetězovou pilu a také vstupné na únikovou hru pro naše rovery. Díky MSK za podporu!

V r. 2021 podpořil opět naše středisko, a to příspěvkem na úhradu části nájmu táborové základny pro letní tábory, částečným příspěvkem na energie ve skautské klubovně, nákupem venkovního pinpongového stolu ke klubovně a figuríny pro nácvik první pomoci – resuscitace. Díky MSK za podporu rozvoje dětí a mládeže našeho střediska!

V roce 2020 podpořil naši běžnou činnost, provoz klubovny, nájmy či nové skautské šátky pro každého člena našeho střediska. Velké díky za finanční podporu, v této nelehké době!

Moravskoslezský kraj v r. 2019 podpořil naše stanové tábory a tím podpořil naši snahu rozvoje dorůstajících mladých vedoucích, předávání kompetencí a také učinil oba tábory finančně dostupnější.

V roce 2019 také podpořil skupinu našich zástupců účastnících se jamboree (mezinárodního skautského setkání) v Západní Virginii.

A také na přelomu let  2019/2020 podpořil projekt budování zázemí u klubovny ve Sviadnově. Díky němu budou stát dvě unimobuňky a budeme je moci využít jako dílny a skladovací prostory.

V roce 2020 přispěl také na celoroční činnost, v nelehké Covidové době pomohl s náklady na klubovnu, nájmy či udělal radost novými šátky ke skautskému kroji.

STATUTÁRNÍMU MĚSTU

Každoročně přispívá na provoz našeho střediska Statutární město Frýdek-Místek z fondu výchovy, vzdělávání a zájmových aktivit. Přispívá tak na nájem klubovny, vstupné na bazén, do divadla či výstavu nebo pořízení výbavy na tábor a výpravy (suchozemské i vodácké). V roce 2019 také podpořilo skupinu našich zástupců účastnících se jamboree (mezinárodního skautského setkání) v Západní Virginii.

OBCI SVIADNOV

V r. 2022 přispěla na úhradu energií v klubovně a také nás odměnila za spolupráci při získání titulu „Obec roku“.

V r. 2021 přispěla na výstavbu venkovního sociálního zázemí klubovny.

Ze svých grantů přispěla v r. 2017 na pořízení výbavy pro lukostřelbu, nových podsad, či skříně, stoly a židle do klubovny. Velké díky za to!

V roce 2016 jsme díky obci Sviadnov mohli pořídit dva kopulovité stany – Pantheony, ve kterých se nyní schází pravidelně naše družinky ve Sviadnově, zatímco klubovna se dokončuje. Také jsme je měli na táboře a příležitostně jej stavíme na akcích pro veřejnost (a tím získáváme praxi v jejich stavění i bourání – čas stavby je nyní již zhruba na 30 minutách…), a máme jsme z nich velkou radost!

MŠMT

MÍSTNÍMU AKČNÍMU PLÁNU FRÝDEK-MÍSTEK II

Ve spolupráci s MAS jsme připravili v roce 2019 příměstský tábor zaměřený na rozvoj manuální činnosti. Velké díky za finanční podporu všem níže uvedeným organizacím. Velké díky!

NADACI ČEZ – zaměstnanecké granty

Díky velkému zápalu našeho vedoucího Toma, který je zároveň zaměstnancem ČEZu, se nám podařilo v roce 2014 a 2015 získat příspěvek na nákup lodí pro naše středisko. Velké díky a… od jara do podzimu vyplouváme na Pálávách…

V roce 2020 a 2022 nám nadace ČEZ přispěla na nákup nových stanových celt, abychom mohli vybudovat vlastní stanovou základnu a letní tábořiště. Moc děkujeme!

FIRMĚ IKON

Firma IKON, s. r. o. je nám dlouhodobě nakloněna, velmi nám pomohla také se stavbou klubovny. V roce 2020 podpořila také náš 1. skautský ples. Velké díky za podporu!

NADACI OKD

Rok 2021 je výjimečný také tím, že se nám podařilo získat podporu na tábory – Nadace OKD nám zaplatila pronájem tábořiště. Velké díky!

DÁRCŮM, KTEŘÍ PODPOŘILI STAVBU KLUBOVNY

Poděkování všem, kteří přiložili ruku k dílu, podpořili nás finančně nebo hmotně, radou či modlitbou. Moc děkujeme!!!

FIRMĚ LANEX

foto

V roce 2015 jsme obdrželi darem „pár“ zbytkových lan, chvíli jsme si s nimi hráli a výsledek můžete zhodnotit sami 🙂 Velké díky firmě LANEX za jejich vstřícnost a laskavost!