Výstup na Ivančenu

Jako každý rok, tak i letos se chystá připomenutí osudu popravených skautů, kteří se zapojili do protinacistického odboje. Jedná se o 78. výročí mohyly Ivančena.

Popravené skauty uctíme v sobotu 20.4.2024 každoročním výstupem ke kamenné mohyle Ivančena v Beskydech. U kamenné mohyly proběhne pietní akt. Nejprve proběhne v 10:45 mše svatá za popravené skauty a následně proběhne tradiční ceremoniál který bude zahájen v 12.00.

Sraz: 20.4.2024 v 7:50 ve Sviadnově u restaurace Ondráš nebo v 7:55 v Místku na starém autobusovém nádraží nebo v 7:50 v Bašce na parkovišti pod přehradou – u Studny (budou vypraveny 2 autobusy)

Návrat: v 16:00 v Místku na starém autobusovém nádraží a následně ve Sviadnově u rest. Ondráš; taktéž v 16:00 v Bašce na parkovišti pod přehradou – u Studny

Cena: 50 Kč na jízdné (vlastní bus) + peníze na úhradu objednávky nášivky (cena bude ještě upřesněna)

S sebou: dobré boty, vhodné oblečení na výstup, skautský kroj, kdo nemá tak skautské tričko se šátkem, kdo nemá ani to, tak něco pěknějšího, pláštěnku, KPZ, uzlovačku, jídlo a pití na celou výpravu, průkaz ZP. Tam i zpět se pojede autobusem, komu bývá špatně, nechť prosím užije Kinedryl.

Za vedoucí se těší Lucka Marková (724 856 795) a Kouzelník (606 651 610)