Klučičí víkendovka

22. – 24. 3. jsme v rámci chlapecké víkendovky zažili na vlastní pěst historii skautingu. Kluci se dostali ke stroji času a vzhledem k tomu, že si nebyli 100% jistí skautskou historií, se rozhodli, ji sami prožít. Pomocí stroje času se však omylem přemístili do doby před skautingem, kde pak museli přemoci útočící indiány. Na podruhé se jim přenos dál v čase už povedl. Přemístili se do roku 1907, kdy byl toho roku první skautský tábor. Klukům se povedlo najít samotného Roberta Badena-Powella – zakladatele světového skautu, který jim popřál šťastnou cestu a oni se vydali dále důležitými událostmi. Kluci postupně prošli důležité části české skautské historie a zjistili třeba, že lidé v době, kterou navštívili, to vůbec neměli tak jednoduché, jak by si mohli dnes myslet. Během víkendu se nám podařilo vrátit se dějinami až zpátky do naší doby, ale tentokrát obohaceni o nové zajímavé informace a zážitky.

Užili jsme si spoustu zábavy a zároveň se i spoustu věcí naučili. Kluci během  víkendu například vyrobili vlastní stroj času, přemohli indiány, vymysleli scénky na skautskou historii, zahráli si spoustu soutěží, byli na mši svaté, vydali se na výlet  a mnoho dalšího. Orli a Opičáci dokonce do Staříče sami došli.

Nejlépe vám to však vše řeknou sami.

Odkaz na fotky z akce zde.

Za všechny vedoucí Filip Pěch